Напишете дума/думи за търсене

Григор е шампион (Видео)

Григор Димитров е шампион в София.

Дойде, видя и победи. Българската звезда в тениса вече има 6 титли в кариерата си след 7:5, 6:4 срещу Давид Гофен (Бел) в пълната зала "Арена Армеец". От началото на сезона Димитров е с 4 победи от 15 мача, а срещу този съперник спечели и на 1/4-финал в откритото на Австралия.

Димитров загуби първия си финал през януари 2013 г. в Бризбейн от Анди Мъри, който по това време заема третото място в световната ранглиста. Григор е безупречен в следващите 4 случая, когато стига до мач за трофей, печелейки надпреварите в Стокхолм през 2013 година и в Акапулко, Букурещ и Куинс през 2014.

Следват 4 поредни загубени финали (Стокхолм през 2015 и в Сидни, Истанбул и Пекин през 2016). Димитров прекъсва негативната си серия преди месец, когато триумфира в Бризбейн.

2:0. Пробив! Добро начало за Димитров.

3:0. Българският тенисист не допуска връщане на пробива.

Надежда и Свилен Нейнски
Петър Стоянов и Даниела Дашева
Ложата на Григор Димитров
Ненчо Балабанов и Джуди Халваджиян
Залата е пълна
Пламен Марков

3:2. Несигурна игра на Димитров. Гофен се възползва и връща пробива след двойна грешка на Григор.

4:3. Григор спря серията на белгиеца. Когато първият сервис влиза, геймовете са по-лесни.

5:4. Димитров спаси кожата в гейм, в който Гофен бе много агресивен и имаше точки за пробив.

6:5. Белгиецът не загуби точка при свой сервис, но след това Димитров си осигури поне тайбрек.

7:5! Григор издържа на разиграванията от основната линия и дочака съперникът му да сгреши във важен момент.

Втори сет.

2:0! Пробив! Димитров игра търпеливо и се възползва от грешките на Гофен.

3:0. Сервисът на Григор отново върши работа.

5:0! Димитров е като машина и не дава възможност на белгиеца да върне пробив.

5:2. Григор имаше 3 мачбола при 40:0, но не се възползва.

5:4. Пробив. Димитров игра несигурно, а Гофен бе максимално концентриран в усилята си да остане в мача.

6:4! Победа. Григор Димитров е шампион в София! Звездата ни получи нови 3 мачбола и се възползва при петата възможност.