Напишете дума/думи за търсене

Консултации от топ трансплантолог - иновативен роботизиран метод за трансплантация на бъбрек

Проф. д-р Баръш Акън, който е извършил хиляди бъбречни трансплантации и съдови интервенции ще проведе срещи с пациенти на 25-26.05.2018 г. в офиса на Група Болници „Флорънс Найтингейл” Истанбул в град Пловдив.

Професорът ще се срещне с пациентите, които са преминали трансплантация при него на 25.05.2018 г., а на 26.05.2018 г. ще консултира пациенти – кандидати за бъбречна трансплантация. Проф. Баръш Акън ще бъде придружен от специалист по нефрология, който провежда наблюдението на пациентите, на които е извършена бъбречна трансплантация.

За тези консултации пациентите трябва да запазят предварителен час, както и да носят епикризи и актуални лабораторни изследвания.

На 25.05.2018 г. в 17:00 ч. проф. д-р Акън ще изнесе презентация за приложението на роботизираната хирургия и системата „Да Винчи“ в областта на трансплантацията на бъбрек. Събитието ще се проведе в хотел „Империал“. Срещата, на която ще присъстват лекари и пациенти, ще се отрази от „Канал 3“ , както и от представители на печатни медии.

Консултациите на 26.05.2018 г. ще започнат в 10:00 часа и ще продължат до 17:00 часа. на адрес: бул. Цар Борис III Обединител №120, Пловдив.

• За предварително записване и допълнителна информация се обадете на следния телефон – 0887 74 22 44.

• Инициативата е част от поредица безплатни консултации на Група Болници „Флорънс Найтингейл“ Истанбул, чрез които на българските пациенти се предоставя достъп до най-добрите специалисти и до последните достижения в медицината.

РОБОТИЗИРАНА ХИРУРГИЯ ПРИ БЪБРЕЧНИ ТРАНСПЛАНТАЦИИ

Системата за роботизирана хирургия „Да Винчи“, разработена от НАСА за дистанционно опериране на астронавтите в космоса, се използва в болница „Флорънс Найтингейл“ Истанбул за трансплантация на бъбреци.

Системата за роботизирана хирургия, която е използвана за първи път в света в САЩ, бързо се разпространява и в европейските държави. Проф. д-р Баръш Акън от центъра за бъбречни трансплантации към болница „Флорънс Найтингейл“ Истанбул съобщи, че роботизираната хирургия вече се използва и при трансплантирането на бъбрек, което се извършва по-безопасно от традиционния метод за трансплантиране.

ПРЕДИМСТВО ПРИ ПРЕЦИЗНИ ОПЕРАЦИИ

Според проф. Акън при операциите за трансплантация от жив донор чрез роботизирана хирургия, хората, които даряват бъбрек на близките си изпитват по-малко болка и по-малко проблеми през следоперативния период. Професор Акън изтъква, че „При системата „Да Винчи“ хирургът движи ръцете на робота, сякаш движи собствените си ръце и по този начин осъществява трудни и прецизни операции.“

„НЕ УВРЕЖДА ТЪКАНИТЕ“

Професор Акън твърди, че Системата за роботизирана хирургия „Да Винчи“ позволява бъбрекът да се експлантира без да се увреждат тъканите. Роботизираната хирургия „Да Винчи“ намалява оперативните рискове за донора и позволява изваждането на бъбрека да се извърши с по-малки разрези, а болката след операцията да бъде по-малко.

Трансплантацията на бъбрек е най-добрата възможност за лечение на пациенти с хронична бъбречна недостатъчност. Макар и хемодиализата да е животоспасяваща за тях, то нито тя, нито каквато и да е машина не може да замести естествения орган. Бъбрекът е чудодеен орган, който работи с изключителен синхрон с тялото и филтрира много големи количества кръв. Докато хемодиализата се извършва три дни в седмицата за по 4 часа, бъбрекът работи непрекъснато 24 часа в денонощието. При липсата му в здравите органи се натрупват токсини, които увреждат тъканите и влошават качеството на живот. При трансплантиране на нов орган тези неблагоприятни ефекти липсват, а продължителността на живота се удължава. Група Болници „Флорънс Найтингейл“ Истанбул Ви предоставят възможността, операцията, която ще промени в изключително положителна насока живота Ви – трансплантацията на бъбрек, да се извърши от най-изтъкнатите специалисти в сферата си, като проф. д-р Баръш Акън.

Проф. Д-р Баръш Акън е завършил Медицинския факултет на Университет в Анкара през 1995 год. и в същото време е взел изпити за медицински лиценз в Съединените щати. След завършване на Програмата за специализанти по обща хирургия в Медицинския факултет на Университета в Анкара е следвал трансплантационна хирургия по Програма за сътрудничество към Щатския университет на Охайо между 2001 – 2003 год. Продължил е образованието си в Щатския университет на Охайо една година след завършването на Програмата за специализация с цел да се насочи специално към трансплантациите на панкреас и черен дроб, както и към съвременни лапароскопски процедури за бъбречна трансплантация.

Д-р Акън има сертификат от Американската асоциация на хирурзите по трансплантация на лицензиран хирург по трансплантация, който може да практикува в САЩ. Програма за трансплантации към Щатския университет на Охайо е сред водещите 10 центъра за трансплантации на бъбрек и панкреас в САЩ. По време на обучението си в Щатския университет на Охайо е участвал в:

• 270 трансплантации на бъбрек;

• 260 лапароскопски донорни нефректомии;

• 55 процедури за трансплантация на панкреас.

Получава наградата за „Млад изследовател” на срещата на Хирурзите по трансплантация в САЩ през 2004 год.

Д-р Акън се връща в Истанбул през 2004 год. и започва една от първите програми за бъбречна трансплантация при частна практика в Турция, болница „Флорънс Найтингейл“. През 2007 год. получава степента „доцент“.

Д-р Акън извършва първата ръчно-асистирана лапароскопска донорна нефректомия в Турция. През 2009 год. разработва техниката на донорна нефректомия до ретроперитонеоскопска ръчно-асистирана техника, за да намали риска от наранявания в корема, както и абдоминалните адхезии.

Д-р Акън е извършил над 1000 ретроперитонеоскопски донорни нефректомии без сериозни усложнения.

Представял е хирургическия си опит на международни срещи в САЩ и Европа. Извършил е над 1000 бъбречни трансплантации по време на обучението си в Турция с успеваемост през първата година между 95 – 97%, която е сходна с успеваемостта на съвременните центрове в САЩ.

Участвал е в 800 случая на процедури за съдов достъп по време на обучението си в щата Охайо и е имал шанса да се обучава при д-р Мичъл Хенри, почетен председател на Обществото за съдов достъп в Америка. Извършил е над 4500 съдови достъпа по време на практиката си в Турция. Днес той управлява Центъра по съдов достъп, който извършва 60 – 70 съдови достъпа на месец. Президент е на Обществото за съдов достъп в Турция. Също така е и професор по обща хирургия в Научния университет на Истанбул и Директор на програмата за трансплантации към Университетската болница „Флорънс Найтингейл“ в Истанбул.

https://bridgemedicalbg.com

X