– На тези, които искат да подобрят състоянието на кожата си и да я регенерират, препоръчвам да изберат за ваните си розовата сол. Тя връща на кожата нейната еластичност, поддържа тонуса й и предотвратява появата на преждевременни бръчки. Розова сол за вани може да си направите сами. Трябват ви обикновена морска сол без никакви добавки и листенца от рози. От броя на цветовете ще зависи наситеността на готовата сол. За оптимално се смята количеството пет средно големи цвята на 200 г сол. Розовата сол се приготвя по следния начин. В стъклен буркан, който може да се затваря плътно, се редуват ред сол, ред листенца, така че всеки слой напълно да покрива предишния. След това бурканът се затваря и се поставя на тъмно и топло за две седмици. През това време солта ще може да поеме максимално количество вещества от розовия цвят и да се превърне в доста ефикасно козметично и лечебно средство. Розовата сол се използва в умерени дози, като във ваната се добавят не повече от 5 суп. лъжици от нея.
– При заболявания на кожатаи с цел нейното подмладяване разтривайте тялото със следната лековита смес: на литър гореща вода се добавят по 2 суп. лъжици ябълков оцет и сол и 1 суп. лъжица мед.
– Горещите разтривки със солена вода се използват за балансиране на телесната температура. Прави се лесно: краката се потапят в леген с топла подсолена вода, а на гърдите, гърба и шията се поставя гореща солна превръзка. Процедурата спомага да се стоплите, когато ви е студено, и напротив, да се разхладите, когато е прекалено топло.
– Противотуберкулозното лечение на кожата се провежда на фона на безсолна диета и повишаване на съдържанието на белтъчини в храната. Тъй като йоните на натрия и хлора повишават възпалителния потенциал на тъканите, намаляването на консумацията на сол действа не само противовъзпалително, но и профилактично при алергични усложнения.
– Сокът от грозде може да послужи за направата на лосион за овлажняване на кожата. Гроздовите зърна се смачкват, след 2 часа сокът се прецежда, а остатъкът се изстисква. 400 г сок се налива в буркан, смесва се с 1 – 2 суп. лъжици мед, добавя се 1 ч. лъжичка сол, сместа отново се прецежда и в нея се долива чаша водка. С памук, напоен с лосиона, се намазва измитата кожа на лицето и се оставя да стои 1 – 2 часа. Процедурата се прави винаги, когато е удобно. Лосионът може да се съхранява една година.
Екипът дава и жертви – един е убит като доброволец, а друг се връща от фронта ранен
Режисьорът Васил Барков е бесарабски българин. Роден е на 20 декември 1972 г. в малкото селце Суворово, Измирски район.
Завършва гимназия в град Измаил и се записва в изключително престижния за онова време Морски университет в Одеса
Вторият син на волейболната ни легенда Владимир Николов - Симеон, също влезе в историята на Западната конференция (The Big West) в колежанското първенство на САЩ.
18-годишният разпределител на "Лонг Бийч" е първият новобранец, който става играч на годината в нея. Съответно той бе обявен и за новак №1
Италиански служител на компанията Stellantis, който е приел предложението на концерна и е дошъл да работи временно в Сърбия, е описал как се произвеждат автомобили Fiat в Крагуевац и живота в този град.
Филипо (чието име е променено от редакторите) описва пред вестник „Милано Финанца", че е безработен от месеци и вече не е можел да плаща ипотеката
Коментари (0)
Вашият коментар